نام شرکت : پارس سیمرغ دارو دماوند

نام مدیرعامل : دکتر مجید مجرد

تلفن تماس شرکت : 05137255495

آدرس وب سایت رسمی شرکت: www.simbiolab.co

آدرس ایمیل رسمی شرکت: info@simbiolab.co

نشانی دفتر شرکت/دفتر موسسه: خراسان رضوی، مشهد، میدان بوعلی .پژوهشکده بوعلی.مرکز رشد فناوری سلامت

مجموعه سیمبیولب (SIMBIOLAB)، با تکیه بر دانش فنی درون‌زاد اعضای خود و همچنین با در نظر گرفتن نیازهای روز جامعه علمی داخلی و بین‌المللی، سال ۱۳۹۳ به همت اساتید و فارغ التحصیلان دانشگاه در مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاسیس و اقدام به تولید کیت‌های مولکولی و تشخیصی کرد. این مجموعه برای طراحی کیت‌ها از تکنولوژی‌های PCR، LAMP و Real-time PCR استفاده نموده است.

شرکت پارس سیمرغ دارو دماوند موفق شده است طیف وسیعی از کیتهای استخراج و تشخیص ملکولی را بطور کاملا درونزاد طراحی و تولید نماید. زمینه فعالیت شرکت، تولید کیتهای مصرفی در حیطه آزمایشگاهی و بطور خاص کیتهای مصرفی در آزمایشگاه های تشخیصی و پژوهشی حیطه بیولوژی ملکولی می باشد.

در سال 1400 و در مبارزه با پاندمی کرونا شرکت بخش اعظم نیاز کشور برای کیتهای استخراج ژنوم کرونا را در قالب مناقصه هیات امنای صرفه جویی ارزی تامین کرده و از خروج میلیونها دلار ارز از کشور جلوگیری نمود.

پس از اتمام پاندمی کرونا شرکت در راستای مسئولیت علمی خود اقدام به توسعه سبد محصولات خود در راستای خودکفایی کشور از واردات کیتهای تشخیصی و تحقیقاتی حیطه ژنتیک ملکولی نمود و موفق به کسب پروانه بهره برداری IMED جهت تعدادی از محصولات خود شد که این روند توسعه ای در حال حاضر نیز ادامه دارد.